Miliony na naukę, sport i kulturę

20 milionów złotych trafi o budżetu Akademii Pomorskiej. Pieniądze z rządowych obligacji będą przeznaczone na budowę bazy naukowej. Natomiast dzięki planowi wieloletniemu słupska uczelnia będzie działać w sferze kultury i sportu.

fot. AP Słupsk

Informacje o dodatkowych środkach dla Akademii Pomorskiej przekazał poseł i zarazem rzecznik rządu Piotr Müller. Jak powiedział słupska uczelnia otrzyma 10 milionów złotych z obligacji rządowych. Pieniądze mają być przeznaczone na inwestycje, których głównym celem jest zwiększenie potencjału naukowego oraz dydaktycznego uczelni poprzez doposażenie i utworzenie nowych pracowni i laboratoriów w zakresie nauk ścisłych oraz społecznych i humanistycznych, a także rozwiązań dedykowanych dla humanistyki cyfrowej.

Ponadto uczelnia otrzyma dodatkowe wsparcie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w kwocie 10 milionów. Środki w ramach projektu „Aktywna 5 plus” będą przekazywane w rocznych transzach po dwa miliony złotych./

„Aktywna Akademia 5 PLUS” to projekt służący wsparciu działań prozdrowotnych takich jak promocja sportu wśród dzieci i młodzieży, promocji tradycji akademickich kultury i języka polskiego. Ponadto dzięki niemu uczelnia będzie mogła organizować m.in. koncerty, warsztaty, wykłady, działania na rzecz Polonii, mieszkańców Słupska oraz zwiększenie aktywności seniorów.

To kolejne wsparcie dla Akademii Pomorskiej. Zdaniem rektora słupska uczelnia w ostatnich latach pozyskała ponad 80 milionów złotych.

Dzięki wsparciu Akademia Pomorska rozbudowuje bazę naukową, a co za tym idzie podnosi poziom kształcenia studentów. Ponadto zmieni się infrastruktura uczelni. Powstanie między innymi w budynku przy ul. Kozietulskiego nowoczesna, wielofunkcyjna aula.

Macierz/konferencje prasowe/wrzesien/muller

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *