Policjanci o pierwszej pomocy

Słupscy policjanci wraz z pracownikami WORD przeprowadzili działania pn. „Warto pomagać”. Inicjatywa miała na celu uświadomić kierowcom, jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej w pierwszych chwilach po zdarzeniu. Kierowcy otrzymali breloczki, w których umieszczone były rękawiczki, maseczka i chusteczka. Posiadanie takiego podręcznego wyposażenia z pewnością warto mieć w każdym samochodzie.

KMP Słupsk

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Zespołu ds. Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wraz z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego ze Słupska przeprowadzili działania pn. „Warto pomagać”. Akcja była skierowana do kierowców poruszających się ulicami naszego miasta, z którymi funkcjonariusze rozmawiali i uświadamiali o potrzebie udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej w chwili zagrożenia życia lub zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. W trakcie prowadzonych działań kierowcy otrzymywali breloczki, w których mieściły się jednorazowe rękawiczki, maseczka do sztucznego oddychania i chusteczka dezynfekująca rany.

Kilkuset kierowców nie kryło zaskoczenia, jednocześnie zadowolenia z tego typu inicjatywy. Zdarzali się tacy, którzy opowiedzieli o sytuacjach, kiedy udzielali pierwszej pomocy i nie używali tego typu wyposażenia, bo zwyczajnie go nie mieli. Wyraźnie akcentowali, że warto posiadać taką „podręczną apteczkę”, bo nigdy nie wiemy, kiedy nasza pomoc może uratować życie drugiego człowieka. Taka apteczka gwarantuje dbałość o bezpieczeństwo własne podczas udzielania pomocy innej osobie.

Kierowców, którzy nie napotkali nas na swojej trasie zachęcamy do zadbania, by wyposażyć chociażby swój schowek w samochodzie w podstawowy zestaw do udzielania pierwszej pomocy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *