Tydzień Przedsiębiorcy w słupskim ZUS

Cele kampanii realizowanej przez Państwową Inspekcję Pracy i Zakład Ubezpieczeń Społecznych  Pracuję i zatrudniam legalnie, a także kampanii Masz wybór to tylko część  tematów tegorocznego „Tygodnia Przedsiębiorcy”.

Odbędzie się on w całym kraju pomiędzy 23, a 27 września. Na przedsiębiorców z Słupsk i okolic czekają dyżury ekspertów i szkolenia. Odbędą się one w Oddziale ZUS w Słupsku przy Pl. Zwycięstwa 8. Harmonogram dyżurów eksperckich przedstawia się następująco:

poniedziałek 23 września – Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA),

wtorek 24 września – Pracuję i zatrudniam legalnie – ubezpieczenia unijne,

środa 25 września – Obowiązki płatników składek wobec ZUS oraz sporządzanie i korygowanie dokumentów ubezpieczeniowych w programie Płatnik,

czwartek 26 września – Ulgi dla płatników składek,

piątek 27 września – Świadczenia krótkoterminowe (zasiłki).

Wszystkie dyżury rozpoczną się o 10 i potrwają do 12. Wyjątkiem jest wtorek, kiedy dyżur rozpocznie się o godzinie 11.00. Porady będą udzielane indywidulanie i są bezpłatne.

Fot. MK

Dla naszych klientów przygotowaliśmy również szkolenia. W poniedziałek i w czwartek – Zatrudniam legalnie – współpraca ZUS przy ustaleniu i wypłacie świadczeń  krótkoterminowych, we wtorek i w piątek – Zatrudniam legalnie – pracuję legalnie: mam z tego tytułu świadczenia, zaś           w środę – Zatrudniam legalnie – pracuję legalnie: ubezpieczenia unijne.

W ramach szkolenia Zatrudniam legalnie – współpraca z ZUS przy ustalaniu i wypłacie świadczeń krótkoterminowych będziemy informować m.in. o tym, na co zwrócić uwagę przy naliczaniu świadczeń jak również na kwestie uprawnień do kontrolowania zwolnień lekarskich. Szkolenie Zatrudniam legalnie – pracuję legalnie: mam z tego tytułu świadczenia poświęcone będzie m.in. rodzajom świadczeń w zależności od formy zatrudnienia i ubezpieczenia czy też prawu do świadczeń w przypadku korzystania z ulg w opłacaniu składek. Zagadnienie delegowania pracowników do pracy za granicę, jak również „uciekanie” za granicę w celu optymalizacji składek i wynikające z tego konsekwencje przedstawimy na szkolenia Zatrudniam legalnie – pracuje legalnie: ubezpieczenia unijne.

Każde ze szkoleń rozpocznie się 10.00 i potrwa ok. 2 godzin. Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu 59 841 95 53 oraz pod adresem e-mail: joanna.szewczyk01@zus.pl (w treści wiadomości prosimy o wskazanie wybranego szkolenia, imię i nazwisko oraz numer telefonu lub e-mail). Liczba miejsc na seminariach jest ograniczona.

Dla naszych gości przygotowaliśmy także publikacje: 15 lat UE. Bez granic dla ubezpieczonych, Legalność zatrudnienia. Poradnik dla pracodawców i pracowników, Przedsiębiorco! Korzystasz            z outsourcingu pracowniczego?, Jesteś płatnikiem składek? Kiedy będziesz zwolniony z obowiązku składania dokumentów rozliczeniowych? Poradnik dla płatnika składek,  Skracamy? Tak z 50 do 10 okres przechowywania akt pracowniczych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *