Witkacy bez granic. W stulecie Czystej Formy

Dzisiaj w słupskim muzeum rozpoczyna się kolejna, szósta już, międzynarodowa sesja naukowa poświęcona Stanisławowi Ignacemu Witkiewiczowi. Opiekunem naukowym i autorem programu tegorocznej konferencji jest prof. dr hab. Janusz Degler – wybitny witkacolog, od lat znany nie tylko słupskim miłośnikom Witkacego.

Przewidzianych jest ponad 40 wystąpień. W gronie referentów będą zarówno naukowcy znani z poprzednich sesji, jak i osoby, które po raz pierwszy zapowiedziały swój udział w słupskiej konferencji. Poza referentami z Polski swój udział zapowiedzieli też badacze z Rosji i z USA. W środę obrady potrwają do wieczora, w czwartek (19 IX) rozpoczną się o godz. 9.00 i zakończą wieczorem, a w piątek (20 IX) trwać będą od 9.00 do 14.00.

Po raz pierwszy obrady odbędą się w Białym Spichlerzu. Po raz pierwszy też słupska sesja witkacowska jest współorganizowana przez Instytut Witkacego oraz przez redakcję pisma „Witkacy! Czyste dusze w niemytej formie”.

Dla słuchaczy wstęp na obrady jest wolny. Szczegółowy program w załączeniu. Dostępny jest on także na stronie internetowej muzeum.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *