Policja ustala przyczyny śmiertelnego wypadku

Słupscy policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu poważnego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Reblino. Niestety w wyniku tego zdarzenia kierujący pojazdem marki Volkswagen Passat 72-letni mężczyzna zginął na miejscu. Policjanci zabezpieczyli ślady i dowody, które pomogą przy szczegółowym wyjaśnieniu przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

fot. www.policja.pl

W weekend słupscy policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym, do którego miało dojść na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Reblino. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze oraz pozostałe służby ratownicze. Policjanci pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Volkswagen Passat, jadąc od strony Szczecina w kierunku Słupska, w Reblinie na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z pojazdem marki Peugeot Partner. Niestety 72-letni mieszkaniec Sławna zginął na miejscu. 22-letni kierowca z drugiego pojazdu i jego 40-letni pasażer z ogólnymi potłuczeniami zostali przewiezieni do szpitala. Przez kilka godzin były utrudnienia w ruchu, policjanci zorganizowali objazdy. Aktualnie funkcjonariusze ustalają szczegóły tego tragicznego wypadku.

Na miejscu zdarzenia policjanci przez kilka godzin pracowali wspólnie ze strażakami, prokuratorem i technikami kryminalistyki. Śledczy zabezpieczyli ślady i dowody, sporządzili dokumentację fotograficzną, szkic sytuacyjny oraz oględziny samochodów i miejsca zdarzenia, a pojazdy zostały zabezpieczone do celów procesowych. Zgromadzone materiały dowodowe pozwolą na szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego poważnego zdarzenia.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość do panujących warunków i własnych umiejętności. Przed wyjazdem zaplanujmy wcześnie trasę i przerwy w podróży. Zachowajmy ostrożność na drodze tak, aby bezpiecznie dojechać do celu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *