Słupszczanka z Nagrodą Specjalną w  konkursie E(x)plory

Grażyna Linder, nauczycielka fizyki w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku, zdobyła Nagrodę Specjalną (nagroda dla nauczycieli) w  Krajowym Finale Konkursu Naukowego E(x)plory 2019.

Jury konkursu przyznało nauczycielce ze Słupska Nagrodę Specjalną za wybitne osiągnięcia w pracy z młodzieżą w ramach Konkursu Naukowego E(x)plory. Grażyna Linder zajęła I miejsce w kategorii nagroda dla nauczycieli. Słupszczanka w bieżącym roku przygotowała największą liczbę zespołów naukowych dopuszczonych do prezentacji w półfinałach Konkursu Naukowego E(x)plory, w tzw. Re(x)ach. Fizyczka doprowadziła aż trzy drużyny ze słupskiego Zespołu Szkół Informatycznych do Regionalnego Konkursu E(x)plory.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się na zakończenie wydarzenia Gdynia E(x)plory Week w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Konkurs Naukowy E(x)plory jest największym w Polsce wydarzeniem, które pozwala młodym naukowcom w wieku 13-20 lat tworzyć i rozwijać innowacyjne projekty, poszerzać swoją wiedzę i wymieniać się doświadczeniami z innymi młodymi naukowcami, także za granicą. Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory 2019 jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Organizatorem konkursu E(x)plory jest Fundacja Zaawansowanych Technologii, której celem  jest promowanie i wspieranie badań, rozwoju technologicznego, przedsiębiorczości, a także transferu i wdrażania nowych technologii

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *