Ustrzyki Dolne nowym partnerem Gminy Potęgowo

12 października 2019 roku została podpisana kolejna umowa partnerska o współpracy samorządów, tym razem pomiędzy Gminą Ustrzyki Dolne a Gminą Potęgowo. Umowę podpisali Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz i Wójt Gminy Potęgowo Dawid Litwin.


Podpisanie umowy zostało poprzedzone podjęciem stosownych uchwał w obu gminach.

Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz i Wójt Gminy Potęgowo Dawid Litwin zawierając umowę zadeklarowali wolę współpracy oraz partnerstwa, służących dobru gmin partnerskich, ich rozwojowi i integracji.

Umowa ta ma na celu zacieśnienie współpracy, poprzez wymianę doświadczeń pomiędzy gminą Potęgowo i gminą Ustrzyki Dolne. Ponadto obie Gminy partnerskie będą dążyć do wspierania szkół, organizacji i stowarzyszeń w ich staraniach do nawiązania i kontynuacji stosunków przyjacielskich z odpowiednimi grupami i organizacjami w gminie partnerskiej. Zakres wymiany będzie obejmował między innymi obszary takie jak turystyka, sport, kultura i różne fora specjalistyczne.

Podpisanie umowy o współpracy otwiera nowe możliwości w zakresie rozwoju dalszej współpracy Gminy Ustrzyki Dolne i Gminy Potęgowo.

Ustrzyki Dolne to liczący 12 tysięcy mieszkańców ośrodek miejski, położony w południowo – wschodniej części województwa podkarpackiego, siedziba gminy i powiatu bieszczadzkiego. Ważny drogowy i kolejowy węzeł komunikacyjny leżący na trasie tak zwanej Małej i Dużej Obwodnicy Bieszczadzkiej, duży ośrodek turystyczny i usługowy. Miasto jest siedzibą Ośrodka Naukowo – Dydaktycznego Bieszczadzkiego Parku Narodowego ze wzorowo urządzonym Bieszczadzkim Muzeum Przyrodniczym. Ustrzyki Dolne są nazywane „Zimową Stolicą Podkarpacia”. Oprócz tras zjazdowych znajdują się jeszcze trasy biegowe zaliczane do najlepszych w Polsce.
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *