Nabór do Rady Seniorów

Kończy się pierwsza kadencja słupskiej Rady Seniorów. Samorząd ogłasza nabór chętnych do pracy na rzecz starszych w następnych latach. Kandydatury mogą zgłaszać instytucje, grupy nieformalne oraz osoby prywatne.

Rada seniorów jest ciałem doradczym prezydenta miasta w sprawach tak zwanych osób 60 plus. Jedną trzecią mieszkańców Słupska stanowią właśnie seniorzy. Dobiega końca pierwsza kadencja działalności rady. Kandydatów na następne lata działalności można zgłaszać do 13 listopada w wydziale spraw społecznych i zdrowia, w budynku małego ratusza.

Słupska rada seniorów w czterech latach swojej działalności może poszczycić się wieloma osiągnięciami. Dzięki inicjatywie jej członków wprowadzono m.in. program teleopieki, e-recpetę. Miejsca przyjazne seniorm. Przykładów działania jest więcej.

Rada Seniorów liczy kilkanaście osób. W jej składzie zasiadają nie tylko osoby powyżej 60 roku życia, ale także młodsi, którzy na co dzień pracują na rzecz osób starszych. Rada jest nie tylko ciałem doradczym prezydenta miasta, ale także inspiruj działania innych organizacji z terenu miasta.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *