Nowy radiowóz w terenie

Nowy radiowóz otrzymali funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dębnicy Kaszubskiej. Samochód został zakupiony ze środków Starostwa Powiatowego w Słupsku, gminy Dębnica Kaszubska i Komendy Głównej Policji. Policjanci będą wykorzystywać nowy radiowóz w ramach codziennych służb, co z pewnością wpłynie na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

Przed Posterunkiem Policji w Dębnicy Kaszubskiej nastąpiło uroczyste przekazanie policjantom nowego radiowozu. Flotę policyjnych aut zasilił nowy oznakowany pojazd marki Hyundai I 30 Combi. Podczas uroczystego przekazania kluczyków na ręce dzielnicowego sierż. szt. Seweryna Adamskiego, wójt gminy Dębnica Kaszubska Iwona Warkocka podkreśliła, że radiowóz z pewnością wpłynie na wzrost poczucia mieszkańców. Podczas uroczystości nie zabrakło księdza kapelana Jarosława Aleksandrowicza, który poświęcił i pobłogosławił pojazd.

”Dziękuję za tę współpracę i za zrozumienie naszych potrzeb. Czuję się zobowiązany, aby ten radiowóz służył naszemu działaniu, jeszcze skuteczniejszemu na co dzień, jeszcze sprawniejszemu dla dobra naszych mieszkańców” – słowa podziękowania z ust Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku usłyszeli: przedstawiciele Gminy Dębnica Kaszubska i Starostwa Powiatowego w Słupsku.
Nowy policyjny radiowóz został zakupiony ze środków pochodzących od Komendy Głównej Policji, Starostwa Powiatowego w Słupsku i gminy Dębnica Kaszubska. W ten sposób samorządy przyczyniły się do wzmocnienia i unowocześnienia floty radiowozów będących na wyposażeniu policjantów, co w znacznym stopniu ułatwi realizację ich obowiązków podczas codziennej służby.

Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, a także realizacja codziennych obowiązków wymagają dostosowania radiowozów do potrzeb mieszkańców. Wielu z nich zamieszkuje w małych miejscowościach oddalonych nieco od dróg asfaltowych. Nowy radiowóz ułatwi policjantom dotarcie do miejsc w trudniejszym terenie, a tym samym pozwoli na szybszą reakcję na zgłoszenia, co z pewnością jeszcze bardziej przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *