Punks Not Dead!”. Wystawa w Galerii Małego Formatu

W Galerii Małego Formatu przy Liceum Plastycznym im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku można obejrzeć wystawę pod tytułem  „Punks not Dead!” – na którą składają się prace Kajetana Wójcika, ucznia słupskiego Plastyka. Prace młodego słupszczanina utrzymane są w punkrockowej estetyce. 

– Galeria Małego Formatu nie zwalnia tempa i wychodzi z kolejną propozycją artystyczną – tym razem wystawiając prace Kajetana Wójcika, naszego ucznia czwartej klasy. Warto zapoznać się z pracami tego młodego artysty. Są prowokujące, niejednoznaczne, pozbawione chęci podążania za kanonami oraz nieustające w poszukiwaniach nowych granic wizualnej estetyki. Pełnie buntu i punkrockowej estetyki, bliskie nihilizmu, dadaistycznych idei, narracyjnej nonszalancji, świetnego odautorskiego dystansu i poczucia humoru artysty. Krwiste zjawisko, kulturalna bomba, która może wybuchnąć w każdej chwili, a nie eksponat w muzealnej gablocie. To osobliwa galeria, której szatę graficzną wyznaczają estetyczne i obyczajowe granice punkowej prowokacji. Choć nie dane nam będzie osobiście poznać, co artysta miał na myśli, to i tak będziemy się czuć jak na dobrym koncercie Ramonesów w nowojorskim CBGB w 1977 roku – zachęca Daniel Stawski z Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Wystawę w słupskim Plastyku można obejrzeć do 22 listopada br. Ekspozycja jest zlokalizowana na 2 piętrze w holu w budynku szkoły przy ul Koszalińskiej 9. Wstęp wolny.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *