Słupska policja podsumowała akcję „znicz”

Od 31 października trwała policyjna akcja „Znicz”. Jak co roku słupscy policjanci aktywnie włączyli się w działania mające zapewnić bezpieczeństwo podczas obchodów dnia Wszystkich Świętych. Blisko 120 przypadków przekroczenia prędkości, 31 kolizji drogowych i 4 kierujących pod wpływem alkoholu-to bilans minionego weekendu.

Każdego roku w trakcie obchodów Wszystkich Świętych nad naszym bezpieczeństwem czuwają słupscy policjanci, którzy od 31 października do 3 listopada byli szczególnie zaangażowani w akcję „Znicz”. Na drogach powiatu słupskiego, na drogach dojazdowych i w okolicach cmentarzy widocznych było więcej policyjnych patroli. W okolicach cmentarzy służbę pełnili policjanci wspomagani przez funkcjonariuszy Straży Miejskich, Straży Gminnych i Żandarmerii Wojskowej, którzy  kierowali ruchem, informowali i pomagali bezpiecznie dotrzeć na groby swoich bliskich.

Podczas kontroli drogowych policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci. W blisko 120 przypadkach policjanci odnotowali przekroczenie dozwolonej prędkości, ujawnili 4 kierujących będących pod wpływem alkoholu i pracowali przy obsłudze 31 kolizji drogowych. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

Przypominamy o konieczności stosowania się do obowiązujących przepisów. Nadmierna prędkość, brawura, jazda pod wpływem alkoholu-to główne przyczyny tragicznych zdarzeń drogowych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *