Terroryści w jednostce

Na teren słupskiej jednostki wojskowej wtargnęły 3 osoby postronne. Przykładając nóż do szyi magazynierowi i ochroniarzom, przedostali się z nimi do magazynu środków bojowych. Powiadomiony o zdarzeniu dowódca jednostki poinformował służby ratunkowe – tak wyglądały ćwiczenia, w których udział wzięły różne służby ze Słupska.

Koło godziny 11:00 dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymał zgłoszenie o tym, że na teren słupskiej jednostki wojskowej wtargnęli trzej uzbrojeni mężczyźni, którzy w magazynie środków bojowych uwięzili jednego żołnierza i dwóch ochroniarzy. We wskazane miejsce niezwłocznie wysłane zostały patrole będące w służbie oraz policyjni negocjatorzy. Funkcjonariusze policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego w bezpiecznej odległości oczekiwali na dalsze rozkazy i byli w gotowości do działania. Policyjni negocjatorzy rozpoczęli rozmowę z napastnikami. W zamian za opuszczenie zakładników sprawcy poprosili o podstawienie samochodu i odsunięcie sił ochronnych. Sprawnie przeprowadzone negocjacje doprowadziły do uwolnienia żołnierza i ochroniarzy, którymi natychmiast zajęły się służby medyczne.

Tego rodzaju ćwiczenia na terenie 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku odbywają się kilka razy w roku. Tak aranżowane sytuacje mają na celu sprawdzić potrzeby stanu gotowości wojska, policji, straży pożarnej i służb medycznych w razie zaistnienia podobnych zagrożeń.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *