Trzeźwy powrót z pracy

Policjanci słupskiej drogówki prowadzili działania pn. „Trzeźwy powrót z pracy”, w których trakcie przebadali ponad 200 kierujących. Wśród przebadanych znajdował się 49-letni słupszczanin, który miał blisko pół promila alkoholu w organizmie. Poza czasem prowadzonej akcji funkcjonariusze ujawnili na drodze 2 osoby w stanie nietrzeźwości.

W godzinach 15.00-16.30 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzili działania pn. „Trzeźwy powrót z pracy”. W trakcie tej akcji sprawdzili trzeźwość ponad 200 kierujących i okazało się, że 1 osoba zdecydowała się wsiąść za kółko, będąc pod wpływem alkoholu. Sprawcą wykroczenia okazał się 38-latek ze Słupska, kierujący pojazdem osobowym marki Peugeot.

 

Funkcjonariusze pokazali, że sprawdzanie trzeźwości nie odbywa się tylko w trakcie prowadzonych działań. Jeszcze na chwilę przed i na chwilę po planowanych działaniach, mundurowi wyeliminowali z dróg miasta i powiatu 2 osoby, które wsiadły za kółko, będąc w stanie nietrzeźwości. Okazali się nimi 38-letni słupszczanin i 69-letni mieszkaniec usteckiej gminy, których wynik badań alkomatem wskazywał ponad pół promila alkoholu w ich organizmach.

 

W każdym przypadku funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę i zatrzymali prawo jazdy. Nieodpowiedzialni kierowcy wkrótce odpowiedzą za swoje zachowanie. 38-latek, który miał blisko pół promila alkoholu odpowie za wykroczenie z art. 87 § 1 KW, za popełnienie którego grozi kara aresztu bądź grzywny. Kierowcy, których wynik badania wskazał ponad pół promila alkoholu w organizmie, odpowiedzą za przestępstwo z art. 178 a KK, za popełnienie którego grozi kara do 2 lat więzienia. Kierowcy muszą liczyć się również z orzeczeniem przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów na określony czas.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *