Innowacyjne warsztaty w Słupsku

Słupszczanie głodni są nowoczesnych, światowych metod Blisko 70 osób wzięło udział w pierwszym w naszym regionie szkoleniu innowacyjne rozwiązania metodą Design Thinking.

 

Szkolenie Projektanci Innowacji PFR miało miejsce w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Ich głównym założeniem było zapoznanie się z metodami innowacji, na których w swojej pracy opiera się światowy gigant Google.

Projektanci Innowacji PFR to ogólnopolska akcja edukacyjna. Warsztaty uczą kreatywnego myślenia oraz tworzenia nowatorskich produktów i usług przy wykorzystaniu Design Thinking. Program bazuje na wewnętrznej metodzie stworzonej na potrzeby rozwoju innowacji w Google pod nazwą Creative Skills for Innovation Lab. Biorący udział w projekcie mieli okazję nauczyć się budować trzy podstawowe kompetencje: zrozumienie użytkownika (Empatia), Myślenie 10x (Myślenie bez granic) oraz Eksperymentowanie (Tworzenie prototypów).

Zgodnie z założeniem, program jest skierowany do osób reprezentujących umiejętności: biznesowe, inżynierskie, humanistyczne, artystyczne oraz naukowo-medyczne. Wiek nie ma znaczenia – liczy się chęć rozwoju i pracy nad obecnymi i przyszłymi pomysłami.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Google i Polski Fundusz Rozwoju, Słupski Inkubator Technologiczny, Słupska Izba Przemysłowo Handlowa oraz Aktywator start- upów.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *