Pomorze szantami stoi

VI Pomorski Festiwal Piosenki Marynistycznej „Marina 2019” za nami. Wystąpiło 21 solistów oraz 9 zespołów ze szkół podstawowych i placówek kultury z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Cele konkursu to: propagowanie tradycji morskiej w piosence, wspieranie działań Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej, rozwijanie zainteresowań muzycznych młodzieży, stworzenie możliwości współzawodnictwa artystycznego wśród uczniów, wymiana doświadczeń pedagogicznych i poszerzenie literatury wokalnej dla młodzieży, prezentacja utworów najbardziej wartościowych pod względem artystycznym.

Jury podczas obrad postanowiło przyznać następujące nagrody:

KATEGORIA SOLIŚCI KLASY 1 – 4 SP

I miejsce: Zofia Janikowska – MDK Słupsk (opiekun: Bogusława Plebanek)

II miejsce: Julia Janczak – MDK Słupsk (opiekun: Bogusława Plebanek)

III miejsce: Maria Janczak – MDK Słupsk (opiekun: Bogusława Plebanek)

KATEGORIA ZESPOŁY SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY 1 – 4 SP

I miejsce: Zespół Figielek – DK Ustka (opiekun: Mariola Wólczyńska)

II miejsca: Zespół Marzenie – SP 2 Słupsk (opiekun Anna Pietruszewska)

III miejsce: Zespół Nutki – SP Bierkowo (opiekun Paula Wesołowska-Szmajda)

KATEGORIA SOLIŚCI kl. 5 – 8 SP

I miejsce: Katarzyna Gumbis – SP 1 Ustka (opiekun: Karina Werra)

III miejsce: Roksana Garbolińska – SP Bierkowo (opiekun: Krzysztof Plebanek)

III miejsce: Nikola Smutek – ZS-P Słupsk (opiekun: Karolina Machutta-Gałązka)

Wyróżnienia:

  • Julia Owsiuk – GOK Główczyce (opiekun: Rafał Przybyło)

  • Krzysztof Paczkowski – PSM Sławno (opiekun: Bogumił Płachecki),

  • Paulina Bąbelek – SP 1 Ustka (opiekun Karina Werra),

  • Wiktoria Orczyk – SP Biesowice (opiekun: Tamara Serbaluk),

  • Kalina Marczuk – ZS-P Słupsk (opiekun: Karolina Machutta-Gałązka),

KATEGORIA ZESPOŁY kl. 5 – 8 SP

I miejsce: Zespół Prymka – SP 1 Ustka (opiekun: Karina Werra)

II miejsce: Zespół Andante – DK Ustka (opiekun: Mariola Wólczyńska)

Wyróżnienia:

  • Zespół Tęcza – SP 8 Słupsk (opiekun: Karolina Krawiec),

  • Zespół Atrip – ZS-P Smołdzino (opiekun: Ryszard Pałucki),

  • Zespół Abracadabra – SP 9 Rumia (opiekun: Ewa Wodniczak)

Nagrody – wyróżnienia dla opiekunów otrzymali:

  1. Rafał Przybyło – SP Kobylnica

  2. Bogusława Plebanek – MDK Słupsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *