Zatrzymała pijanego kierowcę

I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku mł. insp. Tomasz Majkowski podziękował za ujęcie nietrzeźwego kierującego. Pani Joanna Michalak usłyszała słowa uznania za postawę obywatelską, jaką wykazała się 3 grudnia br. Kobieta widziała podejrzanie zachowującego się kierującego, któremu odebrała kluczyki i wezwała policję. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i orzeczony zakaz kierowania pojazdami, za co wkrótce odpowie przed sądem.

I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku podziękował kobiecie, która 3 grudnia br. uniemożliwiła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu, który miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Pani Joanna Michalak wykazała się odwagą i dała przykład odpowiedniej postawy obywatelskiej. Podejmując ryzyko w konfrontacji z nieodpowiedzialnym kierującym, udowodniła, że ma na względzie bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Słowa uznania i podziękowania na miejscu przekazali również policjanci wezwani na interwencję.

Funkcjonariusze, którzy interweniowali na miejscu, ustalili, że kobieta na jednym ze słupskich rond zauważyła mężczyznę, którego zachowanie za kierownicą wzbudziło jej podejrzenie co do trzeźwości. Kobieta początkowo wskazała, by mężczyzna zjechał na zatoczkę autobusową. Zobaczyła, że kierujący VW Golf nie reaguje na jej sygnał, dlatego zdecydowała się zajechać mu drogę i uniemożliwić dalszą jazdę. Następnie otworzyła drzwi kierującego i wyjęła kluczyki ze stacyjki, po czym zadzwoniła na numer alarmowy. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci, którym kobieta przekazała kluczyki. Funkcjonariusze również czuli alkohol od mężczyzny, okazało się, że miał ponad 2 promile w organizmie. Ponadto mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Zatrzymany 54-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i kierowania pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu grozi do 3 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *