Czyste powietrze na ekranie

Ustczanie i przyjezdni mogą na bieżąco sprawdzać stan jakości powietrza w mieście. Na budynku Usteckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Krótkiej zainstalowany został ledowy monitor zewnętrzny, który wyświetla aktualne dane.

Na monitorze prezentowane są dane z czterech czujników, które umieszczone są w różnych puntach miasta. Czujniki jakości powietrza zainstalowane są w Szkole Podstawowej Nr 1 przy ul. Darłowskiej, Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych przy ul. Bursztynowej, na budynku Straży Miejskiej przy ul. Wyszyńskiego oraz na terenie OSIR przy ul. Rybackiej.

Ekran przede wszystkim prezentuje on informacje z o jakości powietrza mierzących stężenie pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5.  Ponadto na monitorze prezentowane są dane pomiarowe ze stacji meteorologicznej takie jak: temperatura powietrza, wilgotność powietrza, prędkość wiatru. Aktualizacja prezentowanych danych następuje co 10 minut.

Zainstalowanie ledowego ekranu jest częścią szerokozakrojengo programu Czyste Powietrze. Jednocześnie pomiary jakości powietrza w Ustce można obserwować na stronie miasta – zakładka Miasto/Jakość powietrza. .

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *