Rusza akcja „Bezpieczne ferie”

Pomorscy policjanci wezmą udział w ogólnokrajowych działaniach kontrolno-prewencyjnych „Bezpieczne ferie”. Bezpieczeństwo podczas przejazdu na zimowy wypoczynek jest priorytetem pomorskiej policji. Mundurowi będą sprawdzać stan techniczny autobusów, trzeźwość kierowców oraz reagować na wykroczenia będące najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.

fot. www.policja.pl

Między 10 stycznia a 23 lutego będą trwały ogólnokrajowe działania „Bezpieczne ferie”. Bezpieczeństwo podczas przejazdu na zimowy wypoczynek jest priorytetem pomorskiej Policji. Mundurowi będą sprawdzać stan techniczny autobusów, trzeźwość kierowców oraz reagować na wykroczenia będące najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.

Ferie na terenie województwa pomorskiego rozpoczynają się 13 stycznia. Już w piątek 10 stycznia należy spodziewać się wzmożonego ruchu, związanego z zimowym wypoczynkiem. Na trasach pojawią się patrole wyposażone w pojazdy oznakowane oraz nieoznakowane.

Policjanci przygotowali także wykaz miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *