Bezpiecznie w internecie, w Kobylnicy

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo tylko w Europie, ale od pewnego czasu DBI przekroczył jej granice, angażując państwa z całego świata.

Do tegorocznej edycji przedsięwzięcia dołącza Gmina Kobylnica. Zajęcia edukacyjne odbyły się w 12 świetlicach wiejskich, a program ich przebiegu przygotowany przez instruktorów cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy zapoznali się z najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi tego, jak wykorzystywać Internet w życiu codziennym jako narzędzie dydaktyczne. W trakcie prelekcji poruszono też problem hejtu w sieci i skutecznego radzenia sobie z nim.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *