Kobylnica pomoże transplantologii

Podczas ostatniej sesji radni Gminy Kobylnica podjęli decyzję o udzieleniu finansowego wsparcia Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. Janusza Korczaka w Słupsku. Otrzymane od samorządu środki pozwolą na zakup separatora komórkowego dla potrzeb Oddziału Transplantacji Szpiku.

O pomoc w zakupie urządzenia zwrócił się do władz gminy Konsultant Wojewódzki ds. hematologii. Wojciech Homenda wskazywał w piśmie na znaczenie separatora w procesie pozyskiwania komórek krwiotwórczych w procedurze transplantacyjnej a także terapeutycznym usuwaniu komórek białaczkowych. Decyzja o przekazaniu wsparcia przez kobylnicki samorząd została podjęta w czasie styczniowej sesji. 14 obecnych na sali radnych zdecydowało się poprzeć ten pomysł.

Wójt Gminy podkreślał, że wsparcie ma związek z dynamicznym rozwojem Oddziału Transplantacji Szpiku i rosnącym zapotrzebowaniem na oferowane przez niego świadczenia. Ważnym argumentem była także determinacja związana z zapewnieniem odpowiednich warunków leczenia pacjentów.

– Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ w czasie rozmów z ordynatorem Oddziału Transplantacji Szpiku, otrzymaliśmy jasne informacje o tym, że wśród pacjentów są również mieszkańcy Gminy Kobylnica. Mamy jednak świadomość tego, że jest to niezwykle ważne i potrzebne miejsce na medycznej mapie całego regionu – przyznaje Leszek Kuliński. Gmina Kobylnica przekaże Oddziałowi Transplantacji Szpiku 30 tys. zł.

Podobną decyzję o udzieleniu wsparcia Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Słupsku podjęto w lutym 2018 roku. Wówczas kobylnicki samorząd przekazał środki z przeznaczeniem na doposażenie placówki oraz powstanie oddziału transplantologii.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *