Pijany bez uprawnień za kółkiem

Słupscy policjanci wyeliminowali z dróg powiatu słupskiego trzech mężczyzn, którzy wsiedli za kółko pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich miało blisko półtora promila alkoholu w organizmie, a trzeciemu pobrano krew do badań. Dodatkowo jeden z kierujących miał wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień. 

W miniony weekend słupscy policjanci wyeliminowali z dróg powiatu słupskiego trzech mężczyzn, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko, będąc w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z nich to 31-latek, który w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu. W kolejnym przypadku policjanci mieli do czynienia z 36-latkiem, od którego wyczuwali alkohol i pobrali krew do badań. Trzecim nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu słupskiego, który kierował pojazdem pomimo wydanej w 2017 roku decyzji o cofnięciu uprawnień i podczas badania alkomatem wydmuchał blisko 1,5 promila alkoholu.

Kontrole seata fiata i volkswagena, którymi kierowali mężczyźni, odbywały się na terenie miejscowości powiatu słupskiego. Kiedy okazywało się, że kierujący są nietrzeźwi, policjanci uniemożliwiali im dalszą jazdę, zatrzymywali prawo jazdy i sporządzali dokumentację służbową. 31-latek wkrótce odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Taki sam zarzut usłyszy 36-latek w przypadku, gdy badanie krwi wykaże, że był on nietrzeźwy. Odpowiedzialności nie uniknie również 36-letni kierujący pojazdem marki Volkswagen Passat, który dodatkowo usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu bez uprawnień. Zgodnie z art. 178 a kk. i 180 a kk. te przestępstwa zagrożone są karą do 2 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *