Radiowe mistrzostwa pączkowe

Z nadzieniem lub bez, z lukrem, czekoladą czy budyniem – nie ważne jakie, ale trudno dziś byłoby znaleźć osobę, która nie zjadłaby przynajmniej jednego pączka. W Tłusty Czwartek jak co roku w słupskiej redakcji Radia Koszalin odbyły się Radiowe Mistrzostwa Pączkowe.

Zawody w jedzeniu pączków na czas w słupskiej redakcji Radia Koszalin, są najstarszą pączkową imprezą w kraju. W tym roku do rywalizacji w 20 edycji mistrzostw w kategorii radiosłuchaczy oraz dziennikarzy stanęło kilkunastu zawodników. Zawody kolejny raz wygrał Tomasz Wawrowski. Słupszczanin w Radiowych Mistrzostwach Pączkowych startuje niemal od początku. W tym roku ustanowił kolejny rekord – w 10 minut pochłonął 18 pączków. Nie ukrywa, że podczas zawodów zmagał się z kryzysem.

Po radiosłuchaczach przy stole zasiedli słupscy dziennikarze. Żurnaliści walczyli w skróconym czasie. Na pochłonięcie jak największej ilości kalorycznych bomb mieli jedynie pięć minut. Siedem pączków w tym czasie zjadło aż czterech zawodników.

Mistrzostwa w Radio Słupsk organizowane są od lat i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Chociaż organizatorzy planowali, ze 20 mistrzostwa będą już ostatnimi, nie powiedzieli jednak ostatniego słowa

W przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja zawodów. Radiowcy już zapowiadają szereg niespodzianek. Możliwe, że nieco zmienią formułę słodkiego konkursu.

 

RADIO\2020_LUTY\02-20_turniej pączkowy

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *