Słupszczanie na mistrzostwach Pomorza

Judocy TS Judo Gryf Słupsk wzięli udział w Mistrzostwach Regionu Pomorskiego w judo w kategorii młodzików i juniorów młodszych. Turniej ten rozpoczął bardzo intensywny sezon startowy słupskich sportowców.
W Gdańsku wystartowało ok.200 zawodników z 23 klubów Pomorza. W kategorii młodzików srebrny medal wywalczył Łukasz Bielawa( 50 kg). Łukasz, który pierwszy raz wystartował w kategorii młodzika zaprezentował judo na wysokim poziomie technicznym i taktycznym.To bardzo perspektywiczny i ambitny zawodnik.
Brązowe medale w tej grupie zdobyli Zuzanna Martyna ( 48 kg) i Adrian Jakubiniec (55 kg). Bardzo blisko medalu był Patryk Łazarewicz(60 kg),który pokazał ,że będąc w pełni zdrowy jest wstanie w kolejnych zawodach stanąć na podium. W kategorii juniorek młodszych bardzo dobrą formę zaprezentowała Katarzyna Mikołajczyk ( +70 kg). Katarzyna Gołojuch ( 52 kg) zdobyła medal brązowy.Obie judoczki ze Słupska przy systematycznym treningu są w stanie w tym roku walczyć o medale na Mistrzostwach Polski.
Na walkach eliminacyjnych swój start zakończyli Andrzej Heimrath (66 kg), Dawid Siemieński (66 kg) i Maria Musiałek ( 57 kg).
Już za tydzień  w Kaczorach koło Piły walczyć będą najmłodsi judocy Gryfa.