Ustka wystartowała na giełdzie

W obecności przedstawicieli Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Miasto Ustka oficjalnie zadebiutowało na rynku Catalyst.
Uroczystość debiutu rozpoczęła się w Sali Notowań, w Centrum Giełdowym w Warszawie. Podczas wydarzenia Skarbnik Miasta, Anna Łukaszewicz, mówiła o proinwestycyjnym budżecie Ustki. Następnie zaprezentowane zostały filmy promocyjne, ukazujące dobrą współpracę samorządu z przedsiębiorcami oraz intensywne działania promocyjno – kulturalne prowadzone przez miasto.
Miasto Ustka wprowadziło na rynek Catalyst obligacje wartości 10 mln złotych.
Pieniądze uzyskane w wyniku ich emisji przeznaczone będą na realizację zaplanowanych inwestycji miejskich, w tym – najważniejszej, zaplanowanej na 2020 rok – budowy transportowego węzła integracyjnego.
Poza aspektem finansowym wprowadzenie obligacji komunalnych na rynek Catalyst niesie ze sobą aspekt marketingowy, stąd obecność na uroczystości Naczelnika Promocji Miasta Ustka- Włodzimierza Wolskiego. Upublicznienie informacji o emisji i emitencie pozwala pokazać samorząd na rynku kapitałowym. Emitent buduje swoją wiarygodność, jako jednostka aktywna, działająca nowocześnie, korzystająca z innowacyjnych instrumentów finansowych.

Miasto Ustka jest 141. emitentem na Catalyst oraz 2. debiutem na tym rynku w 2020 roku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *