Bądź widoczny na drodze

Na terenie gminy Główczyce słupscy policjanci przyłączyli się do akcji zorganizowanej przez funkcjonariuszy Ochotniczej Straży Pożarnej w Główczycach, która miała na celu uświadomić uczestników ruchu drogowego o konieczności korzystania z elementów odblaskowych. Do wspólnych działań strażacy zachęcili również pracowników słupskiego starostwa Urzędu Gminy Główczyce. Kamizelki i opaski odblaskowe ufundowane przez Starostwo Słupskie trafiły do pieszych, rowerzystów, motocyklistów i kierujących samochodami.

Funkcjonariusze ochotniczej straży pożarnej, policji, pracownicy starostwa słupskiego i urzędu gminy przekazywali elementy odblaskowe napotkanym mieszkańcom.  Kamizelki i opaski, które na ten cel przekazały władze starostwa dotarły do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa i zwiększenie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat zagrożeń spowodowanych brakiem widoczności.

Działania były okazją do przeprowadzenia rozmów z uczestnikami ruchu drogowego i pogłębienia ich wiedzy na temat konieczności bycia widocznym na drodze. Funkcjonariusze wyraźnie podkreślali, że niekorzystanie z elementów odblaskowych jest jedną z przyczyn wypadków drogowych i podkreślali istotę bezpieczeństwa na drodze. W dyskusje w dużej mierze włączali się kierowcy, którzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach z pieszymi, którzy zamiast założyć opaskę odblaskową na rękę, schowali ją do szuflady.

Po zakończeniu działań władze gminy Główczyce zaprosiły funkcjonariuszy i pracowników starostwa do rozmowy poświęconej tematowi i bezpieczeństwa i omówienia kolejnych planowanych akcji profilaktycznych, które odbędą się w najbliższym czasie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *