Kulturalnie przez internet

 

W związku z koniecznością odwołania wszystkich imprez z udziałem publiczności spowodowaną epidemią koronawirusa, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku przechodzi do sieci! W okresie przymusowej izolacji teatr nie chce tracić kontaktu z widzami. Rozpoczyna akcję udostępniania online wybranych tytułów z repertuaru. Do internetu przenoszą się także inne placówki
– Już w najbliższą sobotę (21 marca 2020 r.) o godzinie 20:00 będą mogli Państwo zobaczyć zapis techniczny spektaklu „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” Doroty Masłowskiej w reżyserii Pawła Świątka. Link do spektaklu będzie dostępny bezpłatnie tylko do obejrzenia i tylko w określonym czasie (24 h) na naszej stronie internetowej i profilu facebookowym. Na kolejną emisję zapraszamy w środę 25 marca o godzinie 20:00 – pokażemy Państwu spektakl „Tlen” Iwana Wyrypajewa w reżyserii Aleksandry Skorupy. W sobotę 28 marca udostępnimy link do zapisu technicznego spektaklu „Ulica” Daniela Odiji w reżyserii Iwo Vedrala a w środę 1 kwietnia pokażemy „Stan wyjątkowy”  w reżyserii Ludomira Franczaka. O dalszych planach internetowo repertuarowych będziemy decydować wraz z rozwojem sytuacji epidemiologicznej w naszym regionie. Udostępniane materiały są zapisami technicznymi naszych spektakli – powstały w celach dokumentacyjnych, ich jakość odbiega od realizacji telewizyjnych bądź tych wykonywanych z myślą o prezentacji dla szerszej publiczności. Prosimy o wyrozumiałość – jest to jedna z nielicznych form, w jakiej możemy się w chwili obecnej z Państwem komunikować. Zapraszamy do Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku – bez wychodzenia z domu ;-) – pisze Dominik Nowak, dyrektor teatru.
Do głosnego czytania bajek w internecie zaprasza biblioteka gminy Słupsk. Na domowej kwarantannie z Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną Gminy Słupsk nie ma mowy o nudzie! – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych słuchaczy, będziemy prezentować bajki, opowieści i legendy czytane przez aktorkę teatralną Martę Turkowską. Bajkowiska posłuchać będzie można w sobotę 21 marca o godz. 17:00 na Fanpagu Centrum Kultury na Facebooku. Czytanie na głos dzieciom jest niezaprzeczalną zaletą, każdemu małemu czytelnikowi przynosi ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. W Bibliotece Publicznej – Lądowisku Kultury w Redzikowie, poprzez spotkania na zajęciach głośnego czytania będziemy starać się rozbudzać w dzieciach chęć słuchania i czytania książek. Korzyści płynące z czytania książek są ogromne. Rozwijają myślenie i kształtują język, pobudzają wyobraźnię, są źródłem rozrywki i radości. Poszerzają wiedzę oraz przyczyniają się do wzbogacenia zainteresowań – mówi Zbigniew Gach, dyrektor placówki.
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *