Podejrzenie przypadku COVID-19 w Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku

Dyrekcja Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku przekazała do Departamentu Zdrowia UMWP informację o podejrzeniu wystąpienia przypadku COVID-19 u 61-letniego pacjenta.

Pacjent przyjęty na obserwację przebywał w placówce od 24 marca br. W dniu przyjęcia stwierdzono u niego podwyższoną temperaturę ciała w wysokości 37,8°C bez innych objawów infekcji. W dniu 26 marca, w związku z pogorszeniem stanu zdrowia (m.in. wystąpienie objawów niewydolności oddechowej i temperatura ciała 38,5°) pacjenta skierowano do 7 Szpitala Marynarki Wojennej pełniącego funkcję szpitala zakaźnego oraz o zdarzeniu poinformowano  Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną (PSSE) w Słupsku, przekazując jednocześnie liczbę osób z kontaktu z pacjentem (w sumie 23 pracowników).

W dniu 26 marca w pracy przebywało 6 pracowników mających kontakt z pacjentem. PSSE nie podjęła decyzji o objęciu kwarantanną personelu z kontaktu, w związku z czym Dyrektor CZP nie podjął decyzji o zatrzymaniu pracowników w miejscu pracy. Mimo to 3 pracowników, nie chcąc narażać swoich rodzin, zdecydowała o pozostaniu w pracy do czasu uzyskania wyników testów od pacjenta.

W dniu 26 marca przeprowadzono dekontaminację pomieszczeń Izby Przyjęć CZP. Jednocześnie przekazano informację do służb kryzysowych Wojewody Pomorskiego, że w przypadku potwierdzenia się podejrzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 mogą zajść przesłanki do dalszych działań.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *