Pomoc dla seniorów

Do dyspozycji mieszkanek i mieszkańców Słupska w wieku senioralny dostępny jest telefon seniora TEL-SEN. Numer TEL-SEN (59) 843 32 17 obsługiwany jest przez Straż Miejską w Słupsku.

Telefon Seniora czynny jest w trakcie pracy Dyżurnych SM (na dzień dzisiejszy) od poniedziałku do piątku w godz.: 6:30-21:00.

W przypadku gdy seniorki i seniorzy pozostają sami, bez wsparcia osób bliskich, rodziny, w przypadku gdy mają pytania, wątpliwości, mogą skorzystać z tego telefonu.

Telefon Seniora pełni funkcję doradczo-informacyjną i przeciwdziała izolacji społecznej seniorów.
Zarówno Prezydent Miasta Słupska, członkowie Słupskiej Rady Seniorów, a także pracownicy jednostek powołanych do udzielania pomocy zachęcają do korzystania z tej formy wsparcia – jedna telefoniczna rozmowa może okazać się bezcenna, a nawet ratująca życie.

Miejscy urzędnicy zachęcają seniorki i seniorów – dzwońcie, mówcie o problemach, wątpliwościach, zgłaszajcie osoby samotne, pozbawione opieki! (59) 843 32 17 – warto zapamiętać, zapisać, podać dalej, gdyż numer ten może okazać się pomocny.

Ponadto Urząd Miejski informuje, ze posiedzenia Komisji Rady Miejskiej  i sesja Rady Miejskiej w marcu br. nie odbędą się .

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *