Cmentarze czasowo zamknięte

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym zmienione zostały  godzinach otwarcia i zamknięcia Cmentarzy Komunalnych w Słupsku.

Cmentarze będą otwarte  wyłącznie od poniedziałku do piątku między godz. 08:00 a 15:30. W soboty, niedziele i święta cmentarze pozostaną zamknięte. Taka organizacja funkcjonowania cmentarzy obowiązywać będzie DO ODWOŁANIA. Prosimy stosować się do powyższej organizacji.

Jak zawiadamia Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku zamknięte zostają również kaplice i sale pożegnań.

– Zachęcamy do korzystania z elektronicznej formy, np. zapalenia świeczki zmarłemu. Na stronie ZIMUu : www.zimslupsk.com znajduje się szary kafelek z przejściem do platformy GROBONET. System pomaga w lokalizacji miejsca pochówku, ale także w wirtualnym zapaleniu znicza. Wystarczy (po kliknięciu w kafelek z nazwą GROBONET) w zakładce SZUKAJ GROBU wpisać odpowiednią frazę i po wyszukaniu miejsca pochówku zapalić znicz – z kafelka po prawej stronie. Można także dodać, kto ten znicz zapala – mówi Monika Rapacewicz ze słupskiego ratusza.

Dodatkowo należy pamiętać, że w pożegnaniu zmarłych na cmentarzu, w obecnych warunkach, może uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *