Obchody świąt majowych odwołane

Majowy długi weekend kojarzy się nie tylko z labą, początkiem sezonu grillowego, ale z jednymi z najważniejszych świąt państwowych. W tym roku ich obchody zostały odwołane.

Fot. UM Słupsk

Miejski Komitet Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Historycznych działający przy Prezydencie Miasta Słupska informuje, że z uwagi na trwający czas pandemii majowe uroczystości miejskie związane z:

– Rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej – 1 maja,
– Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – 2 maja,
– Narodowym Świętem Konstytucji 3 maja – 3 maja,
– Narodowym Dniem Zwycięstwa – 8 maja,

zostają odwołane.

Nie znaczy to, że w ramach przestrzeni publicznej symbolicznie nie uczcimy tych ważnych dla nas wydarzeń. Budynki administracji publicznej, siedziby poszczególnych jednostek/podmiotów zostaną oflagowane w terminie od 30 kwietnia do 11 maja. Dodatkowo, flagi państwowe pojawią się na masztach przy pl. Zwycięstwa, przy pomniku Żołnierza Polskiego oraz przy pomniku Jana Kilińskiego.

W ramach uczczenia pamięci o ludziach i wydarzeniach wspomnianych powyżej Prezydenci Miasta Słupska, w asyście Straży Miejskiej, złożą kwiaty w imieniu władz Miasta Słupska oraz mieszkańców. Odbędzie się to z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Z uwagi na fakt, że nie możemy wspólnie upamiętnić tych wydarzeń, jak miało to miejsce w ubiegłych latach, prosimy mieszkańców, przedstawicieli firm prywatnych, organizacji pozarządowych oraz wszelkich środowisk o wywieszenie flag Rzeczypospolitej Polskiej, włączając się tym samym we wspólne świętowanie tych dni.

 

Podobne kroki przedsięwzięli samorządowcy z Ustki. Tam także , oficjalne obchody Świąt Majowych – Dnia Flagi, Święta Narodowego Trzeciego Maja – nie odbędą się. Ośrodek Sportu i Rekreacji odwołał także organizację giełdy ogrodniczej i majówki na swoim terenie.

W dniu 3 Maja wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego (ul. Armii Krajowej, Przewłoka) złożą w odstępach delegacje: Gminy Ustka, Miasta Ustka oraz Garnizonu Ustka.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *