Porządki podczas kwarantanny w kulturze

Przerwę w organizacji wydarzeń rozrywkowych pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy wykorzystują na opracowywanie nowych koncepcji działań promocyjnych, tworzenie i aktualizację kalendarza przyszłych wydarzeń ale też wykonywanie prac porządkowych i konserwacyjnych w siedzibie placówki oraz świetlicach wiejskich.
Pandemia koronawirusa to trudny czas dla instytucji kultury. W związku z ogłoszeniem stanu epidemiologicznego niemożliwa jest organizacja imprez, wydarzeń oraz zajęć artystycznych. W związku z tym część pracowników Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy skierowała swoją uwagę na prace porządkowo – konserwacyjne w siedzibie instytucji, kilkunastu świetlicach wiejskich, jak i na zarządzanych przez placówkę obiektach infrastrukturalnych.
– Staramy się w możliwie jak najlepszy sposób wykorzystać ten okres, by przygotować wszystkie nasze obiekty do wznowienia działalności artystycznej i kulturalnej. Przeprowadzenie niektórych prac planowaliśmy już jakiś czas temu, jednak wymagały one całkowitego zamknięcia obiektów lub wyłączenia ich z działalności – podkreśla Elżbieta Gryko, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.
Równolegle część pracowników zaangażowana została w pracę nad przygotowaniem propozycji artystycznych na najbliższe miesiące i przyszły rok. Rozmowy z artystami, mimo panującej pandemii koronawirusa, nadal trwają.
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *