Słupski szpital przystąpił do platformy pomocowej

Grupa naukowców z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, fundacji PARK i firmy informatycznej Clorce stworzyła internetową platformę, która jest odpowiedzią na oddolne inicjatywy dotyczące wsparcia szpitali w sytuacji związanej z pandemią. Strona www.wsparciedlaszpitala.pl jest narzędziem optymalizującym kontakt między szpitalami, koordynatorami lokalnymi i darczyńcami. Do platformy przystąpił Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku.

Po zalogowaniu się na platformie każdy szpital może w prosty sposób wybierać z listy 300 produktów i zaznaczać liczbę potrzebnych sztuk oraz ustawiać daty dostawy (pilność potrzeb). Darczyńcy mogą wybrać szpital z listy, zobaczyć jego aktualne potrzeby i zadeklarować, co dostarczą lokalnemu koordynatorowi – ich zadeklarowanie danego produktu automatycznie pomniejsza jego stan na liście potrzeb. Koordynatorzy, to te same osoby, które dziś tak skutecznie organizują lokalne zbiórki. Każdy koordynator widzi w systemie, jak postępuje kompletowanie potrzebnego transportu i jest w stanie bardzo efektywnie organizować transporty kompletnych zestawów rzeczy najbardziej potrzebnych szpitalom. Koordynatorem dla słupskiego szpitala zostało Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku.

Przed oficjalnym uruchomieniem odbyły się testy strony, w których uczestniczyły szpitale z naszego regionu. Obecnie na platformie swoje potrzeby publikują:

1. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o.
2. Szpital Specjalistyczny w Prabutach Sp. z o.o.
3. Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku
4. Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku
5. Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.

6. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o.

7. Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. St. Kryzana w Starogardzie Gdańskim

– Mamy już potwierdzoną informację z poznańskiego uniwersytetu, że system przeszedł wszelkie testy i działa poprawnie. Mamy nadzieję, że z czasem do systemu dołączać będą kolejne placówki medyczne, które również potrzebują pomocy – mówi Agnieszka Kapała-Sokalska, członkini Zarządu Województwa Pomorskiego. – Od samego początku epidemii spływają do nas i wprost do szpitali liczne deklaracje pomocy. Uruchomienie specjalnej platformy pozwoli sprawniej komunikować darczyńców i odbiorców. Wiem też, że w rolę koordynatorów włączyło się wiele organizacji pozarządowych z Pomorza, a także pracownicy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. Gorąco zachęcamy wszystkie osoby, które w tej chwili organizują zbiórki produktów, szyją, gotują, mają produkty do przekazania do logowania się na tej platformie – dodaje Agnieszka Kapała-Sokalska

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *