Uczniowie promują matematykę za pomocą maseczek

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zainicjowali akcję  pod hasłem „Chronię siebie i swoich bliskich, a w wolnym czasie nie rezygnuję z matematyki”. W jej ramach młodzi słupszczanie stworzyli kreatywne „matematyczne maseczki”  promujące królową nauk.
– Nowe restrykcje nakazujące zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, dla niektórych okazały się dobrą okazją na wyrażenie swojej osobowości – nasi pomysłowi  uczniowie w tej kwestii poszli krok dalej – postanowili promować swój ukochany przedmiot – matematykę. Młodzież stworzyła różnorodne wariacje „matematycznych maseczek” ochronnych, które ozdobiła matematycznymi symbolami, wzorami, liczbami i hasłami pełnymi uwielbienia  na cześć królowej nauk – mówi Daniel Stawski z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku.
Matematyczny happening słupscy uczniowie przeprowadzili pod hasłem „Chronię siebie i swoich bliskich, a w wolnym czasie nie rezygnuję z matematyki”. Akcję zainspirowała Monika Skwarek, nauczycielka matematyki w ZSI w Słupsku.

– Nasi uczniowie wraz z  Panią Moniką wzięli sobie do serca zalecenia specjalistów i noszą maski, by dbać o bezpieczeństwo własne i otoczenia. A przy okazji  w oryginalny sposób promują matematykę oraz wykazują kreatywne podejście do kwestii maseczek – mówi Stawski.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *