Uczniowie włączyli się w akcję pomocy wężowi

 Uczniowie Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku włączyli się w akcję pomocy Barf’owi – boa dusicielowi, który po koszmarnych doświadczeniach wymaga długiego leczenia.
Historia Barf’a jest przejmująca. Gad zanim trafił pod odpowiedzialną opiekę  Mateusza Kruegera Pakuły, słupszczanina i właściciela  specjalistycznego sklepu zoologicznego zajmującego się głównie zwierzętami egzotycznymi oraz pomagających mu uczniów słupskiego Technikum Weterynarii, nie miał szczęścia do poprzedniego „opiekuna”. Wąż był „hodowany” w fatalnych warunkach, bez należytej opieki pozbawionej odpowiedzialności i profesjonalnego podejścia. Zwierzę było  trzymane w zbyt małym zbiorniku, bez odpowiednich warunków i karmione było żywymi gryzoniami. Dusiciel  był w tym czasie prawdopodobnie chory i osłabiony, pozbawiony apetytu. Paradoksalnie wąż stał się ofiarą wygłodniałego szczura, z którym dzielił niefortunne pomieszczenie. Gad był zjadany żywcem przez swojego „współlokatora” – dla którego był jedynym źródłem pożywienia. W konsekwencji przedstawiciel  rodziny dusicieli odniósł wiele poważnych ran.

W złym  stanie zdrowotnym  zwierzę trafiło pod opiekę Mateusza Kruegera Pakuły, wspomnianego wyżej pasjonata i hodowcy zwierząt egzotycznych. Do akcji pomocy gadowi włączyli się również uczniowie Technikum Weterynarii przy ZSI w Słupsku. Po konsultacji ze specjalistami, młodzież wraz z Panem Mateuszem, podjęła się opieki nad dusicielem. Zwierzęciu podawane są leki przepisane przez weterynarza, zapewniono mu odpowiednie warunki, oczyszczane i pielęgnowane są też rany.

Niestety Barf wymaga długiego leczenia. Trwająca pandemia sprawia, że dostęp do profesjonalnej opieki, leków, czy środków opatrunkowych jest utrudniony. Opiekunowie pragną, by wąż trafił do odpowiedzialnej osoby, do kogoś kto odpowiednio zajmie się gadem i zapewni mu bezpieczeństwo.

Barf’owi może pomóc każda osoba. Z myślą o zwierzęciu została utworzona zbiórka,  której celem jest pokrycie kosztów leczenia gada, budowa terrarium, w którym Barf mógłby się poczuć komfortowo oraz zorganizowanie transportu do nowego opiekuna i zapasu odpowiedniego pokarmu na dobry start.

Zbiórka została utworzona na Pomagam.pl  – serwisie przeznaczonym  do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Znajduje się ona pod linkiem:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *