Urząd Morski stał się historią

To koniec pewnej epoki. Wraz z początkiem miesiąca przestał istnieć Urząd Morski w Słupsku. Został likwidowany decyzją ministra gospodarki morskiej.

 

1 kwietnia z charakterystycznej kamienicy przy al. Sienkiewicza 18 w Słupsku zdjęta została tabliczka z napisem Urząd Morski w Słupsku. Zastąpiła ją inna informująca, że jest to teraz delegatura Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Działający 65 lat słupski urząd przestał istnieć. Jego mienie zostało podzielone między Urzędy Morskie w Szczecinie i Gdyni. Na nic zdały się protesty załogi urzędu, związkowców, samorządowców i lokalnych polityków. Nawet wysłany w ostatnich dniach list senatora Kazimierza Kleiny z prośbą o przesunięcie daty likwidacji z uwagi na stan epidemii w Polsce nie przyniósł rezultatu. Decyzję o likwidacji słupskiej placówki podjął Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej. Jak twierdzą jej przeciwnicy nie było ku temu żadnych merytorycznych przesłanek.

Słupski Urząd  Morski zatrudniał blisko 300 osób. Według zapewnień ministra nikt nie straci pracy. Pracownicy będą zatrudnieni w jednostkach, które przejęły mienie słupskiego urzędu.

Placówka w Słupsku powstała w 1954 roku. Pod swoją jurysdykcją miała aż 170 kilometrów wybrzeża, które leżały w granicach pięciu powiatów z terenu województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *