Odmrażanie szpitala

W coraz większym zakresie zaczyna działać Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku. Po uruchomieniu rehabilitacji, w przyszłym tygodniu szpital zacznie wykonywać zabiegi planowe.

Od najbliższego  poniedziałku (11.05) Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku wraca do przeprowadzania planowych zabiegów. Z powodu trwającej epidemii COVID-19 pacjenci korzystający z zabiegów będą musieli podporządkować się reżimowi sanitarnemu. Dzień przed przeprowadzeniem zabiegu pacjent będzie musiał zgłosić się na SOR naszego szpitala, gdzie zostanie pobrany wymaz do testu na SARS CoV-2. Wyniki testu będą znane tego samego dnia wieczorem. Jeśli wynik będzie ujemny pacjent będzie mógł przyjść następnego dnia do szpitala na zabieg. Należy pamiętać, że wszyscy pacjenci przebywający w szpitalu zobowiązani są do zakrywania twarzy, noszenia rękawiczek ochronnych oraz zachowania odstępu dwóch metrów od pozostałych osób. Pacjenci, którzy planowe zabiegi mieli umówione wcześniej, a zostały one wstrzymane przez epidemię, w tym tygodniu otrzymują od pracowników szpitala informację telefoniczną ze wskazaniem nowych terminów wykonania zabiegów.

Trwają także prace nad przywróceniem działalności poradni szpitalnych w szerszym zakresie z zachowaniem norm bezpieczeństwa. Obecnie poradnie udzielają pacjentom głównie teleporad i tylko w sytuacjach niezbędnych pacjenci przychodzą do poradni. Na razie nie jest znany dokładny termin tych zmian. Przygotowywane jest również ponowne uruchomienie badań wykonywanych w szpitalu pacjentom z zewnątrz.

Od wtorku w słupskim szpitalu wznowił działalność ośrodek rehabilitacji. Aby zmniejszyć liczbę osób przebywających jednocześnie w jednym miejscu pacjenci umawiani są na określoną godzinę. Każdy pacjent musi mieć zasłoniętą twarz oraz rękawiczki na rękach.

Działania podejmowane przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku są podyktowane decyzjami i rekomendacjami Ministerstwa Zdrowia  Po przerwie związanej z ograniczeniami wstępu do szpitali wprowadzonych z powodu epidemii COVID-19 resort zaczął zezwalać pacjentom na szerszy dostęp do szpitali.

Wprowadzenie możliwości szerszego dostępu do leczenia szpitalnego nie oznacza, że zostaje zniesiony zakaz odwiedzin pacjentów przebywających w szpitalu. Z uwagi na trwającą epidemię zakaz ten zostaje utrzymany do odwołania.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *