Cenne, rodzinne pamiątki wróciły do właścicielki

Dzielnicowy przekazał właścicielce medale i odznaczenia, które w lutym br. zostały przyniesione na komisariat. Dla 64-letniej właścicielki stanowią one wartość sentymentalną. Okazało się, że otrzymała je w spadku po swojej ciotce, która w czasach II wojny światowej zasłużyła się m.in. jako lekarz. 

28 lutego br. do Komisariatu I Policji w Słupsku stawił się mężczyzna, który przekazał policjantom znalezione medale i odznaczenia. Funkcjonariusze od razu ustalali, do kogo one należą. O pomoc zostały poproszone również lokalne media. Cierpliwością i zaangażowaniem wykazał się dzielnicowy, który pomimo długiej drogi nie dawał za wygraną. Podczas wykonywania codziennych obowiązków i prowadzenia wielu rozmów z mieszkańcami niemalże zawsze wspominał o kolekcji. Zdecydowanie pomogła dobra znajomość swoich mieszkańców i umiejętność kojarzenia faktów.

Finalnie policjant ustalił, że właścicielem 15 medali o odznaczeń jest 64-letnia słupszczanka, która otrzymała je w spadku po swojej ciotce. Dotarcie do właścicielki umożliwiło też poznanie krótkiego wątku historycznego. Okazało się, że pierwotnie należały one do kobiety, która w czasie II wojny światowej realizowała się w służbie zdrowia. Na dowód własności kobieta okazała dokumentację potwierdzającą ten fakt. W czasie odbioru podziękowała dzielnicowemu za zaangażowanie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *