Pielęgniarki ze słupskiego szpitala dodają otuchy pacjentom

„Nie martw się. Wszystko będzie dobrze” – tłumaczą pacjentom pracownicy Oddziału Chorób Wewnętrznych/Chorób Płuc Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Aby podtrzymać pacjentów na duchu i przybliżyć pracę oddziału pracownicy nagrali specjalny film.

Film, na którym pielęgniarki, opiekunowie pacjenta i panie sprzątające z Oddziału Chorób Wewnętrznych/Chorób Płuc słupskiego szpitala tańczą w rym znanego utworu „Don’t worry be happy”  nagrywany był w dzień wolny od pracy. Jego wykonawcy spotkali się na oddziale w sobotę, aby przez trzy godziny przeprowadzać próby i robić nagrania filmowe. Scenariusz wymyślany był wspólnie przez pracowników. Wybór utworu muzycznego użytego do nagrania był dla wszystkich oczywisty, gdyż autorom zależało na kompozycji niosącej jak najbardziej pozytywny przekaz.

– Naszym występem chcieliśmy dotrzeć do pacjentów i personelu szpitala, aby w sympatyczny sposób ich odprężyć, dodać otuchy i wesprzeć na duchu w tym trudnym czasie pandemii – mówi Ewa Malicka-Kaczmarzyk, pielęgniarka oddziałowa. – Zależało nam na tym, żeby pokazać, że na naszym oddziale praca jest ciężka i mamy trudne przypadki, ale nie poddajemy się i potrafimy także odreagować i wprowadzić dobrą atmosferę wśród pacjentów. Nie martwcie się, wszystko będzie dobrze!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *