Seria kolizji na drogach regionu słupskiego

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscach 10 kolizji, które wczoraj wydarzyły się na terenie miasta i powiatu słupskiego. Powodem zdarzeń było niestosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Policjanci apelują o ostrożność i o zwiększenie uwagi na drodze.

Wczoraj w godzinach 7.00-23.00 słupscy policjanci odnotowali 10 zgłoszeń dotyczących zdarzeń drogowych, do których kolejno dochodziło w naszym mieście i powiecie słupskim. Do każdego zdarzenia dyżurny wysyłał funkcjonariuszy ruchu drogowego. Interweniujący policjanci zabezpieczali miejsca zdarzeń, ustalali okoliczności, sprawdzali trzeźwość kierujących i sporządzali dokumentację służbową. Z przeprowadzonych badań alkomatem wynikało, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi i mieli uprawnienia do kierowania pojazdami. Szczęśliwie we wczorajszych zdarzeniach nikt nie ucierpiał, właściciele pojazdów ponieśli jednak straty z tytułu uszkodzeń pojazdów.

Przyczynami zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe cofanie, niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Sprawcy zostali ukarani mandatami, a na ich koncie pojawiły się punkty karne.

Funkcjonariusze apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, o zwiększenie uwagi na drodze. Jednocześnie przypominają o zasadach ostrożności i ograniczonego zaufania. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych. Bądźmy rozsądni i odpowiedzialni.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *