Uczennice Plastyka stworzyły ekotorby inspirowane zwierzętami

Uczennice Liceum Sztuk Plastycznych imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku  zaprojektowały i stworzyły torby inspirowane przedstawicielami fauny.  Większość powstałych wyrobów to materiały z recyklingu.
Młode artystki ze Słupska (uczennice klasy 2 i 3) stworzyły torby  w ramach zajęć z projektowania wyrobów artystycznych. Większość  wyrobów  to materiały z recyklingu. Uczennice pracowały pod okiem Anny Wojcieszek, nauczycielki ze słupskiego Plastyka.

– Powstałe wyroby są rezultatem  pewnego sposobu myślenia o recyklingu. Nasze uczennice  torby stworzyły  z szacunkiem dla środowiska. To również hołd dla przedstawicieli świata fauny. Każda torba to inna historia. Celem było też tworzenie ciekawych akcesoriów ze starych, zapomnianych, niepotrzebnych materiałów, ubrań, tkanin itp. Torby powstały z pasji do szycia i nadmiaru kreatywnych pomysłów. Każdy produkt jest unikatowy, wykonany z niepowtarzalnych, posiadających własną historię, dobranych fantazyjnie materiałów. I tak na przykład przy stworzeniu torby wyobrażającej czarną papugę wykorzystano spodnie, krab kieszonkowy był dawniej kurtką przeciwdeszczową, a krokodyl – bluzą z polaru.  Świetna, kreatywna robota! – mówi Daniel Stawski z Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *