Umywalki dla bezpieczeństwa turystów i mieszkańców

Władze Ustki walczą z koronawirusem w trosce o bezpieczeństwo turystów i mieszkańców w każdy możliwy sposób. W kurorcie stanęło 16 przenośnych umywalek.

Umywali stanęły w najważniejszych punktach miasta, w tym przy zejściach na plaże. Wszystkie wyposażone są w mydło i płyn dezynfekujący. Jak twierdzą władze miasta, urządzenia ograniczą rozprzestrzenianie się koronawirusa.

– Ponoć nie ma skuteczniejszej metody walki z wirusem niż mycie rąk … dla bezpieczeństwa nas wszystkich na terenie miasta – przy wejściach na plażę (po stronie zachodniej i wschodniej) oraz najbardziej uczęszczanych traktach pieszych – rozmieściliśmy 16 umywalek z mydłem i płynem dezynfekującym. Pozostaje mi tylko zaprosić Was do korzystania – napisał na swoim profilu Jacek Graczyk, burmistrz Ustki.

Ustawienie przenośnych umywalek to kolejna działania Ustki, aby ograniczać skutki działania pandemii koronawirusa. Wcześniej samorządowcy wprowadzili między innymi szereg udogodnień dla przedsiębiorców. Ponadto rozdali kilka tysięcy maseczek ochronnych dla mieszkańców.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *