Nie ma nowych chorych na koronawirusa w słupskim szpitalu

Od wczoraj nie wykryto nowych przypadków koronawirusa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Szpital przebadał wszystkich pracowników i pacjentów zagrożonych komórek organizacyjnych. Oddziały szpitalne, w których stwierdzono zakażenia nadal są zamknięte.

Dziś zakończyły się badania personelu i pacjentów oddziału położniczo-ginekologicznego, na którym stwierdzono wcześniej cztery przypadki zakażenia koronawirusem. Wszystkie zachorowania dotyczyły personelu medycznego. Wśród pacjentów nie stwierdzono zakażeń. Od wczoraj badania nie wykazały nowych zachorowań.  Obecnie w izolacji domowej pozostają cztery osoby, u których stwierdzono zakażenie. Dodatkowo w kwarantannie domowej przebywa sześciu pracowników szpitala, którzy mieli najbliższy kontakt z chorymi, ale nie wykryto u nich zachorowania. Zgodnie z procedurą u tych osób po tygodniu od ostatniego kontaktu z chorymi zostaną wykonane powtórne testy w kierunku koronawirusa.

Zamknięte od środy komórki szpitala: oddział położniczo-ginekologiczny, neonatologiczny oraz poradnie patologii ciąży oraz neonatologiczna nadal pozostają zamknięte i nie przyjmują pacjentów. Po przeprowadzeniu dekontaminacji zagrożonych oddziałów i poradni najprawdopodobniej zostaną one otwarte od poniedziałku, 6 lipca.

Pozostałe oddziały i poradnie szpitala pracują jak dotąd.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *