Pijany z zakazem uciekał przed policją

Słupscy policjanci zatrzymali 27-latka, który mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu, kierował samochodem. Mężczyzna miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nie reagował na wydawane przez mundurowych sygnały do zatrzymania się. Dzisiaj usłyszy zarzuty i wkrótce odpowie za przestępstwa. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W nocy z soboty na niedzielę na terenie jednej z miejscowości powiatu słupskiego policjanci z komendy miejskiej interweniowali wobec kierującego, który popełnił kilka przestępstw drogowych. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości i dlatego włączając sygnały dźwiękowo-błyskowe dali mu znak do konieczności zatrzymania się. Pomimo wyraźnych komunikatów, 27-latek nie reagował na nie i uciekał przed kontrolą. Po niedługim czasie policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Podejrzenia mundurowych potwierdziły się. Okazało się, że mężczyzna ma problem z komunikacją i czuć od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie jest ponad 3,5 promila alkoholu. Kontrola wykazała też, że 27-latek złamał ciążący na nim zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do słupskiej komendy. Dzisiaj usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew obowiązującemu zakazowi oraz niezatrzymania się do kontroli. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi zapowiadają nieprzerwaną pracę na drodze i stałe badania trzeźwości.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *