Słupski teatr z nagrodami od marszałka

Właśnie odebraliśmy nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego za najlepszy spektakl 2019 roku w Województwie Pomorskim – za „Kupca weneckiego” Szekspira w reżyserii Szymona Kaczmarka! Kapituła Nagród Teatralnych doceniła również aktorkę Nowego Teatru Monikę Janik przyznając jej nagrodę dla Nadziei Artystycznej – pisze na swoim profili Nowy teatr w Słupsku. 

Nagrody Teatralne Marszałka Województwa Pomorskiego przyznawane są od 1999 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W tym roku zostały rozdane z opóźnienie spowodowanym epidemią Covid – 19. Nagroda honoruje najwybitniejsze osiągnięcia w dziedzinie teatru w województwie pomorskim oraz w szczególnych przypadkach poza jego granicami, w roku poprzedzającym jej wręczenie.

Laureatów wybiera specjalnie w tym celu powołana Kapituła składająca się z przedstawicieli środowiska teatralnego, pomorskich mediów oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Przez lata, formuła Nagrody ewoluowała i obecnie obejmuje trzy wyróżnienia indywidualne dla wyróżniających się artystów i osób związanych ze światem teatru oraz nagrodę honorową dla teatru, w którym odbyła się najlepszą premierą roku. Nagrody indywidualne mają wymiar finansowy, natomiast wyróżnienie za Przedstawienie Roku tradycyjnie stanowi dzieło sztuki wykonane przez pomorskiego artystę.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *