Wsparcie dla policjantów z Ustki

Ustecki komisariat otrzymał wsparcie 8 policjantów z Gdańska, którzy w tym sezonie wakacyjnym będą dbali o bezpieczeństwo turystów i mieszkańców regionu nadmorskiego. Swoje służby policjanci zaczęli już w środę, tuż po odprawie z szefem słupskiej komendy mł.insp. Tomaszem Hintzem. Dodatkowe patrole w okresie wakacyjnym są już wieloletnią tradycją i mają na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa urlopowiczów.

Widok większej ilości policjantów w rejonie pasa nadmorskiego wiąże się ze wzrostem poczucia bezpieczeństwa urlopowiczów. Z myślą o nich wzorem lat poprzednich do Ustki przyjechali policjanci z Oddziału Policji Prewencji w Gdańsku, którzy w okresie wakacyjnym będą wsparciem dla usteckich funkcjonariuszy. Po odprawie z komendantem miejskim i kierownictwem usteckiego komisariatu mundurowi rozpoczęli pierwsze służby na terenie kurortu.

Rozwiązanie wzmożonych patroli w okresie letnim jest już wieloletnią tradycją i z pewnością po raz kolejny korzystnie wpłynie na większe poczucie bezpieczeństwa urlopowiczów. Policjanci mają już za sobą pierwsze służby i interwencje w rejonie pasa nadmorskiego. Swoje obowiązki będą realizować do końca sierpnia br.. Wszystko po to, by turyści mogli czuć się bezpiecznie, by wypoczynek nad morzem wiązał się z miłymi wspomnieniami, by urlopowicze do swoich domów wrócili cali i zdrowi.

Warto zwrócić uwagę na to, że tegoroczne wakacje są inne niż te w poprzednich latach. Dla wszystkich z nas wypoczynek wiąże się z dodatkowym zagrożeniem. Walka z niewidzialnym wrogiem trwa od marca i nikt z nas nie wie, jak długo jeszcze będziemy zmagać się z pandemią koronawirusa. Wszyscy jednak powinniśmy wiedzieć, jak ważne jest stosowanie się do zaleceń sanitarnych. Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, to też priorytet policjantów. Dlatego w trosce o życie i zdrowie każdego z nas policjanci będą reagować na zachowania niezgodne z prawem, na lekceważenie przepisów i zaleceń sanitarnych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *