Okradali automaty do gier, już są w rękach policji

Usteccy policjanci zatrzymali 3 osoby, które podejrzewali o kradzieże pieniędzy z maszyn do gier. Do kilku zdarzeń doszło w okresie tegorocznych wakacji. Sprawcy włamywali się do automatów i kradli z nich gotówkę. Pokrzywdzeni wycenili wartość strat na łączną kwotę kilkudziesięciu tys. zł.

W miniony wtorek policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego usteckiego komisariatu zatrzymali 3 mężczyzn podejrzewanych o kradzieże z włamaniem. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy okradali maszyny do gier znajdujące się w miejscowościach nadmorskich. Pokrzywdzeni oszacowali, że poniesione straty wynoszą kilkadziesiąt tys.zł. Szeroko zakrojone działania operacyjno-rozpoznawcze doprowadziły do ustalenia osób mogących mieć związek z przestępstwami.

Okazało się, że tych przestępstw dopuszczali się mężczyźni ze Słupska i z powiatu słupskiego w wieku 19, 25 i 31 lat. Wszyscy zostali przesłuchani i usłyszeli łącznie 9 zarzutów kradzieży z włamaniem, do których częściowo się przyznali. Wobec 19-latka został zastosowany zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny, a 25-latek i 31-latek na miesiąc trafili do aresztu. Wkrótce wszyscy odpowiedzą za przestępstwa. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *