Policja kontrolowała maseczki

Słupscy policjanci regularnie prowadzą kontrole i interweniują w stosunku do osób lekceważących przepisy i zalecenia sanitarne. Wspólnie z pracownikami inspekcji sanitarnej prowadzili działania w Ustce. Funkcjonariusze sprawdzili, jak do obostrzeń stosują się turyści oraz pracownicy punktów gastronomicznych i handlowo-usługowych. W miniony weekend policjanci interweniowali w sumie ponad 60 razy.

W ramach kolejnych działań poświęconych walce z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa policjanci wraz z pracownikami Powiatowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku interweniowali w stosunku do wielu osób i podmiotów gospodarczych lekceważących przepisy. Kontrolom podlegały miejsca większych skupisk ludzi oraz punkty gastronomiczne i handlowo-usługowe w Ustce. W trakcie sprawdzeń funkcjonariusze zwracali uwagę i apelowali o stosowanie się do reżimu sanitarnego.

Prowadzone działania ukierunkowane są na zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby Covid-19 oraz wzrost świadomości na temat panującego zagrożenia. W odpowiedzi na widok niezasłoniętych ust i nosa m.in. w Ustce policjanci wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słupsku przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji i szereg rozmów uwrażliwiających na temat epidemii. Mundurowi głównie pouczali, po czym wyraźnie przyglądali się upomnianym osobom. Okazało się, że zdecydowana większość kontrolowanych osób na zwrócenie uwagi odpowiedziała zastosowaniem się do zaleceń i przepisów.

Wynikiem weekendowych działań było przeprowadzenie ponad 60 interwencji i skontrolowanie blisko 20 autobusów. Policjanci pouczyli blisko 100 osób, nałożyli 3 mandaty karne i skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu. Należy pamiętać, że wakacje nie zwalniają nikogo z odpowiedzialności, dlatego niezasłanianie ust i nosa oraz nieutrzymywanie od siebie bezpiecznych odległości będzie skutkowało stanowczą reakcją mundurowych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do zaleceń sanitarnych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *