Policyjna dyskoteka rusza w weekend

Pod taką nazwą słupscy funkcjonariusze będą prowadzić działania w najbliższy weekend. Policjanci wspólnie ze Strażą Miejską oraz Sanepidem będą kontrolować miejsca, w których prowadzone są dyskoteki i kluby nocne, a także inna działalność rozrywkowa. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Termin działań „dyskoteka” przypada na ostatni weekend wakacji, gdyż mundurowi mają na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców oraz odwiedzających nadmorskie miejscowości, którzy będą chcieli pożegnać kończący się sezon letni. Policjanci, strażnicy miejscy i pracownicy Sanepidu będą więc sprawdzali, czy dyskoteki i kluby nocne działają wbrew zakazowi, a także czy w innych miejscach prowadzących działalność rozrywkową pracownicy i klienci stosują się do obostrzeń i przepisów sanitarnych.

Kontroli policjantów stale podlegają również galerie handlowe, markety budowlane i spożywcze, ale także małe sklepiki osiedlowe i punkty handlowe. Z uwagi na zbliżającą się niedzielę handlową funkcjonariusze przypominają, że w dalszym ciągu obowiązują przepisy dotyczące zasłaniania ust i nosa, a w przypadku niestosowania się do nich grożą nie tylko konsekwencje prawne, ale też zdrowotne.

Pamiętajmy, że kluczem do zdrowia jest odpowiedzialne podejście do zagrożenia i stosowanie się do przepisów sanitarnych. Zdrowie i życie mieszkańców naszego regionu jest ważną sprawą dla nas wszystkich. Bądźmy odpowiedzialni, dbajmy o siebie nawzajem, przestrzegajmy obowiązujących przepisów i nie lekceważmy zaleceń sanitarnych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *