Śmiertelny wypadek pod Słupskiem

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj ok. godz. 18.00 w miejscowości Łebień. W wyniku zdarzenia śmierć poniosły dwie osoby. Funkcjonariusze ustalają szczegóły i okoliczności tego zdarzenia i apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj ok. godz. 18.00 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Łebień w gminie Damnica. Na miejsce zostali skierowani policjanci i inne służby ratunkowe. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ustalili jego przebieg. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 36-letni kierujący pojazdem marki Peugeot Expert jadąc od strony miejscowości Bobrowniki w kierunku Starej Dąbrowy na łuku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu, a jego 13-letnia córka została zabrana do szpitala. Niestety dziecko nie przeżyło.

 

Policjanci pod nadzorem prokuratora z udziałem technika kryminalistyki sporządzili oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia. Mundurowi zrobili także szkic sytuacyjny, zdjęcia, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadka. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Zebrany materiał dowodowy posłuży śledczym do pozostałych ustaleń na temat okoliczności wypadku.

 

Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozsądek na drodze. Niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego jest poważnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników. Brak odpowiedzialności na drodze może nieść za sobą poważne konsekwencje, czasem niestety tragiczne w skutkach. Policjanci ponawiają apele o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że wśród czynników mających decydujący wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego (człowiek – droga – pojazd), na pierwsze miejsce zdecydowanie wysuwa się człowiek. To właśnie zachowanie się poszczególnych grup użytkowników dróg często wpływa na powstawanie wypadków drogowych. Pamiętajmy przy tym, że pośpiech jest złym doradcą i zwracajmy uwagę na ograniczenia prędkości.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *