Policja sprawdza maseczki

Policjanci po raz kolejny przypominają o obowiązku stosowania się do zaleceń i przepisów sanitarnych. Pomimo różnego rodzaju działań, akcji profilaktycznych, rozmów i apeli niektórzy nadal mają lekceważący stosunek do panującej sytuacji. Wobec takich osób funkcjonariusze interweniują każdego dnia. Wczoraj mundurowi pouczyli blisko 50 mieszkańców Słupska i powiatu słupskiego. Funkcjonariusze apelują o odpowiedzialność. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą.

Od początku pandemii koronawirusa funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzą różnego rodzaju działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby Covid-19. Prowadzone rozmowy ukierunkowane są na zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się niewidzialnego wroga. Celem policyjnych działań jest też wzrost świadomości na temat panującego zagrożenia. W odpowiedzi na widok braku przestrzegania przepisów i zaleceń sanitarnych mundurowi stale interweniują i zwracają uwagę na zagrożenie, z jakim wszyscy mamy do czynienia.

Słupscy policjanci nieprzerwanie każdego dnia zwracają uwagę na zagrożenie dotyczące pandemii koronawirusa. Celem policyjnych działań jest wzrost świadomości na temat panującego zagrożenia i wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. Okazuje się, że wciąż nie wszyscy są zdyscyplinowani i nie stosują się do zaleceń i przepisów sanitarnych. Wczoraj słupscy policjanci interweniowali wobec blisko 50 osób, które z powodu niezasłaniania ust i nosa oraz gromadzenia się zostały pouczone.

W trakcie interwencji mundurowi informowali o istocie zakrywania ust i nosa i powtarzali o konsekwencjach nie tylko prawnych, a przede wszystkim zdrowotnych. Zwracali uwagę na aspekt odpowiedzialności za osoby, z którymi przebywamy i za te, obok których przechodzimy. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do zaleceń sanitarnych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *